מה עושים במקרה של וירוס כופר?

וירוס כופר הוא סוג של תוכנות זדוניות שמצפין קבצים במחשב שלך ומחזיק אותם עד שתשלם את הכופר. 

מדובר למעשה בתוכנה זדונית שנועלת את המחשב שלך ודורשת תשלום כדי לפתוח אותו. סוג זה של איום אינו חדש, אך לאחרונה הוא הפך נפוץ יותר. התוכנה מתפשטת באמצעות דואר אלקטרוני. הוא מצפין את הקבצים במחשב שלך, ולאחר מכן דורש תשלום כדי לפתוח אותם.

למה זה קורה?  

וירוס כופר הוא התקפה על מערכת מחשב המצפינה קבצים, מה שהופך אותם לבלתי נגישים. הוא משמש לסחיטת כספים מהקורבן.

וירוס כופר הוא תוכנה זדונית המצפינה קבצים במחשב שלך. זה לא וירוס אלא אפליקציה שעושה בדיוק מה שכתוב על הפח: הוא נועל את הקבצים והופך אותם לבלתי נגישים.

וירוס תוכנת כופר ינעל את הקבצים שלך ויהפוך אותם ללא נגישים עד שתשלם את הכופר. לכן, אם אין לך כסף, אינך יכול לגשת לאף אחד מהקבצים שלך.

איך מתמודדים? 

הדרך הטובה ביותר להימנע מנעילת הכונן הקשיח שלך היא לשלם את הכופר ולקבל בחזרה את כל הנתונים שלך – למרות שזה עשוי להיות קצת מביך בהתחלה. אבל אם אתה יכול לשלם מראש, אז לא נגרם נזק! 

אם אין לך כסף, אז יש דרכים אחרות להגן על עצמך מפני הדבקה בתוכנת כופר:

1) אל תפתח מיילים או קבצים מצורפים לא ידועים; 2) אל תלחץ על קישורים במיילים או בקבצים מצורפים; 3) אם אימייל או קישור מכילים את המילים "קובץ זה" בכותרת שלו, אל תעשה זאת! 

הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך מפני וירוסי כופר היא על ידי אי פתיחת קבצים מצורפים לאימייל עם הקבצים המצורפים. אם אין לך אפשרות אחרת, שקול להשתמש בתוכנת אנטי-וירוס כדי לסרוק את הקובץ לפני הפתיחה.

למידע נוסף על שירותי מחשוב לעסק

גלית בנדה

גלית בנדה

מומחית בבניית אתרי וורדפרס מעוצבים ומתמחה בתפעול אלמנטור פרו ובכתיבת קוד וCSS

שווה קריאה גם

איך בוחרים הצגות ילדים?

זו שאלה נפוצה מאוד בקרב הורים. אתה רוצה לדעת במה הילד שלך צופה, אבל אתה לא בטוח אם זו התוכנית הנכונה עבורם.

כמה משלמים לאיש אבטחת מידע?

ככל שתעשיית הטכנולוגיה בישראל ממשיכה לצמוח במהירות, גם הביקוש לאנשי אבטחת סייבר גדל. לפניכם סקירה של השכר והמגמות לאנשי אבטחת מידע בישראל.