הקמת חנות דיגיטלית – המדריך המלא

כיום אנשים מעדיפים לרכוש מוצרים אונליין על פני הגעה פיזית אל החנות. נכון שיש את היתרון של מישוש ובחינה פיזית של המוצרים אולם המחירים האטרקטיביים, הנוחות, החיסכון בזמן, היכולת לנהל את הכול בלחיצת כפתור ובמהירות, מהנייד, מהמחשב בבית או מהסמארטפון שלנו ולהזמין משלוח עד פתח הבית – הופכים את עולם המסחר הדיגיטלי להרבה יותר פופולרי ואטרקטיבי. הקמת חנות דיגיטלית מקצועית תערוך הרבה יותר שלבים מאלה שנסביר עליהם כאן בקצרה אולם אלה החשובים ביותר.

בחירת פלטפורמה, אחסון ודומיין:

ראשית החליטו האם תרצו לבנות את האתר שלכם בפלטפורמה מוכנה כמו שופיפיי (למדו מה זה שופיפיי), להקל על מלאכת בניית האתר אבל להגביל את עצמכם לאפשרויות ולעיצובים הניתנים לבחירה דרך אותה מערכת מובנית לבניית חנויות דיגיטליות (ולעתים גם לדומיין הכולל את שם המערכת). לחילופין אם תרצו להשקיע בבניית חנות דיגיטלית למשל במערכת וורדפרס שהיא מערכת קוד פתוח ומאפשרת עריכה מלאה של כל האספקטים השונים באתר ושליטה בהם. לאחר מכן תצטרכו לבחור בשירות אחסון מתאים עבורכם וכתובת דומיין שתייצג את האתר שלכם.

עיצוב ומבנה של האתר:

חלק זה יכלול את בחירת הצבעים והמבנה של הסקשנים השונים באתר. כמו כן את בניית התפריטים, חלוקת המוצרים באתר לקטגוריות ותתי קטגוריות, התקנת תוספים שונים ועוד. חשוב להזין את האתר בתכנים אודות החברה, אפשרויות שונות ליצירת קשר לקבלת תמיכה ועוד.

חיבור האתר למערכת סליקה:

חלק מרכזי ובלתי נפרד מבניית חנות אונליין הוא כמובן החיבור שלה למערכת סליקה והאפשרות של הגולשים לבצע הזמנה אונליין ישירות דרך האתר. בדקו עם אילו חברות סליקה אתם רוצים לעבור, כמה אחוזים הן גוזרות בתהליך, עם אילו חברות אשראי וכרטיסי אשראי הן עובדות ועוד. 

שפרו את האבטחה באתר:

דאגו לתעודת SSL, לשפר את האבטחה באתר באמצעות תוספי הגנה שונים ומערכות הגנה שונות לשמירה על המידע של המשתמשים שלכם. דאגו לגבות את האתר ולהגן עליו מפני פריצות. דאגו לדף תשלום מאובטח ועוד.

גלית בנדה

גלית בנדה

מומחית בבניית אתרי וורדפרס מעוצבים ומתמחה בתפעול אלמנטור פרו ובכתיבת קוד וCSS

שווה קריאה גם

צילום מוצרים

צילום מוצרים לאמזון

כאשר הגולש יחפש מוצר מסוים באמזון או קטגוריה של מוצרים הוא יתקל באינספור תמונות של מוצרים בסגנון שהוא מחפש. התמונה של המוצר