איך מתמודדים עם מתקפות סייבר?

שירותי תמיכה למחשבים

הטכנולוגיה תמיד מתקדמת, בשנת 2020 הטכנולוגיה ממש בשיאה – הרבה חידושים בתחום המחשוב. ויחד עם זאת, קיימים בעיות – בגלל שהטכנולוגיה מתקדמת, מתקפות סייבר הופכות להיות יותר מסובכות לאיתור וחסימה, והופכות חיי העסקים להרבה יותר קשים. במאמר זה, נלמד איך מתמודדים עם מתקפות סייבר.

מנעו גישה למשאבים ורשת

לפני הכל, תהיו בגישה של "זה יכול לקרות גם לי". מרבית מהעסקים ומהארגונים בגישה של – זה לא יקרה לי בחיים, אני מאובטח ויש לי אחלה גב. זה לא ככה, אנחנו מבטיחים לכם. וכעת, בשלב הראשון, מנעו גישה למשאבים של המחשב והרשת – ניתוק של הרשת באופן זמני יכול להפחית את הנזקים והסיכון הרב. לדוגמא: הדרך היחידה למנוע מתקפות DDOS הוא באמצעות השבתת השרת לפרק זמן קצר. קראו בהרחבה על שירותי תמיכה למחשבים!

בצעו גיבוי לחומרים ולנתונים

לא משנה כמה הכנו את עצמינו לרגע הזה, המתקפה יכולה להגיע בזמן הכי לא מתאים, ובצורה הכי חריפה. מתקפות סייבר נועדו להשבית מערכות, להוות נזק בלתי הפיך לרכיבי השרת, ובעיקר לעשות רע. לפיכך, מנעו זאת – בצעו גיבוי מתוזמן אחת לשבוע לחומרים ולנתונים הקיימים אצלכם בעסק. בכך ובאמצעות זאת, גם כאשר אתם מותקפים ומאבדים את המידע, תוכלו לשחזר אותו באמצעות הגיבוי המתוזמן והאוטומטי.

השתמשו בחומת אש רצינית

אחד המשאבים שעומדים לרשות אנשי האבטחה הבכירים, הם חומות האש (באנגלית: Firewall) המקצועיות. אנחנו לא מדברים על חומת האש של האנטי וירוס, או חומת האש של הווינדוס שלכם, אלה על חומת אש רצינית שעמידה בפני שלל מתקפות רשת ומשאבים. בקיצור – חומת אש חיצונית. חומת האש הרצינית והטובה ביותר נקראת: "Comodo" על שם החברה. מדובר באחת מחומות האש החזקות ביותר ברשת, שהיא גם מותקנת על שרתי לינוקס שונים.

חברת Entersys מספקת שירותי ענן וייעוץ מקיף למחשוב בענן. כל הפתרונות תחת קורת גג עם אמא ואבא. אצלנו, תקבלו את השירותים המקיפים גם בזמן התקפות ווירוסים ופריצות. לפרטים נוספים והרשמה בקרו באתר הבית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת על גוגל אנליטיקס?
אחת המערכות החשובות ביותר לבעלי אתרים היא גוגל אנליטיקס, ולו בשל העובדה שהיא מאפשרת לאסוף את נתוני...
קרא עוד »
ינו 31, 2020
איך מפעילים חבילת גלישה בחו"ל?
אתם נוסעים לחו"ל בפעם הראשונה אחרי כל כך הרבה זמן שבו לא זזתם בגלל הקורונה? אם כך, ברור שתרצו להיות...
קרא עוד »
מאי 17, 2022
חקר היסודות של פיתוח אפליקציות
בעולם הטכנולוגיה המתפתח במהירות, פיתוח אפליקציית מוצר הפך לצעד מכריע עבור עסקים המבקשים לשפר את...
קרא עוד »
דצמ 20, 2023