מה חשוב לדעת על גוגל אנליטיקס?

גוגל אנליטיקס

אחת המערכות החשובות ביותר לבעלי אתרים היא גוגל אנליטיקס, ולו בשל העובדה שהיא מאפשרת לאסוף את נתוני הגלישה של האתר ולנתח אותם – מה שעשוי להוביל לייעול ושיפור האתר, ומכאן גם לייעול ההמרות וההכנסות של העסק. למעשה, חשוב שכל בעל אתר יטמיע את קוד האנליטיקס באתר שלו. אבל מה חשוב לדעת על גוגל אנליטיקס? ריכזנו בעבורכם כמה דברים חשובים.

ניתוח נתוני הגלישה

המערכת כאמור, מאפשרת לנתח את נתוני הגלישה באתר, ומאפשרת להסיק מסקנות ולייעל את חוויית המשתמש באתר, לרבות קידומו במנוע החיפוש של גוגל. מכאן כמובן ניתן גם להגדיל את ההכנסות באופן ניכר. סקרנים? ובכן תוכלו לקרוא בהרחבה באתר של REGO, לא רק על נושא האנליטיקס, אלא על קידום האתר באופן כללי – זאת הודות לשלל מאמרים מקצועיים בתחום.

חשוב לציין שהמערכת אידיאלית עבור בעלי אתרים והיא אף בגדר חובה. מדוע? ובכן, היא מאפשרת לקבל דוחות ונתוני פילוח, כמו גם מידע על פעילות המשתמשים באתר.

הקמת חשבון בגוגל אנליטיקס

כדי שתוכלו ליהנות מכל מה שהמערכת מציעה, יש להקים חשבון בגוגל אנליטיקס. לכל חשבון יכולים להיות נכסים שונים (משמע יותר מאתר אחד), כשלכל נכס יש קוד מזהה. למעשה, עליכם להטמיע את הקוד בתוך האתר, ולו כדי שתוכלו לראות את נתוני הגלישה השונים.

איך קוראים את הדוחות במערכת?

ובכן, מדובר בתורה שלמה, ופה נעצור להמליץ על הקורס החינמי של גוגל, בו תוכלו ללמוד כיצד המערכת עובדת. טוב לדעת שניתן לקרוא דוחות שעוסקים בקהלים (כלומר, התנהגות גולשי האתר), כשישנו פילוח ממוקד לכמה נישות – מה שמאפשר ללמוד לא מעט על האופן שבו הגולשים מתנהגים בתוך האתר. מלבד זאת ניתן ללמוד על אודות ההמרות באתר, כמו גם מעקב בזמן אמת.

גוגל אנליטיקס היא מערכת חשובה וחיונית והיא הכרחית לכל אתר באשר הוא, ובייחוד עבור אתרים שמשווקים מוצרים או שירות. קריאת הנתונים בתוך המערכת איננה מורכבת, ובאמצעות למידה עצמית, בהחלט ניתן ללמוד כיצד להתנהל מול נתוני הגלישה ולמקסם את האתר. בהצלחה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מפעילים חבילת גלישה בחו"ל?
אתם נוסעים לחו"ל בפעם הראשונה אחרי כל כך הרבה זמן שבו לא זזתם בגלל הקורונה? אם כך, ברור שתרצו להיות...
קרא עוד »
מאי 17, 2022
חברת פיתוח אפליקציות – ככה תדעו שבחרתם נכון
כפי שאנחנו יכולים להניח, יש לא מעט חברות פיתוח אפליקציות אשר מציעות לנו את שירותיהן, בין אם זה לצורך...
קרא עוד »
אוק 12, 2019
עליות המחירים של 2022: האם היו שינויים גם במחירי פיתוח אפליקציות?
מדינת ישראל סובלת מעליית מחירים מטורפת בכל כך הרבה תחומים. החל מפירות וירקות ועד מוצרים גדולים יותר...
קרא עוד »
אפר 26, 2022