איך תדעו שמדובר בתמונה עם זכויות יוצרים

לא מעט אנשים רואים תמונות שיש באינטרנט ובטוחים שהם יכולים להשתמש בכל התמונות בצורה חופשית. חשוב מאוד לדעת שאין הדבר כך ולא מעט תמונות שמעלים לאינטרנט הן תמונות המוגנות בזכויות יוצרים ועל כן, אסור להשתמש בהן. תמונות המוגנות בזכויות יוצרים חושפות אתכם לתביעה ועל כן, בהחלט כדאי לשים לב על איזה תמונה מדובר והאם מדובר על תמונה שאתם יכולים להשתמש בה או לא.

כיצד תדעו שמותר לכם להשתמש בתמונה באינטרנט?

חשוב מאוד שתדעו שהדבר הבטוח ביותר הוא פשוט לצלם תמונות בעצמכם בכדי להשתמש בהם, כך למעשה אתם מונעים מעצמכם מצב שבו יתבעו אתכם. יחד עם זאת, אם אתם עדיין מעוניינים להשתמש בתמונות שראיתם באינטרנט, כדאי שתבדקו האם הן מוגנות בזכויות יוצרים. 

ישנן לא מעט מאגרי תמונות שהשימוש בהן הותר. כיום תוכלו למצוא באתרי האינטרנט מאגרים שונים שבהם יש תמונות שהותרו לשימוש. כדאי לחפש מאגר אשר ידוע כי יש בו תמונות שמותר להשתמש בהן מבחינה חוקית ולבחור ממנו את התמונות הרלוונטיות לכם. המאגרים של התמונות הללו למעשה מכילים תמונות שאנשים צילמו והתירו לציבור להשתמש בהן, כך ששימוש בהן לא חושף לתביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.

סימול המסמן שהתמונה רלוונטית לשימוש יהיה סימון שנקרא: public-domain. אם יש סימול בצבע אדום בתמונה, ככל הנראה היא מוגנת בזכויות יוצרים ועל כן, אין להשתמש בה. ישנו גם סימן ירוק על תמונות שיכול להעיד על כך שבעל התמונה מתיר שימוש בה בהתאם לתנאים ספציפיים שהוא פרסם.

לרכישת תמונות באינטרנט >>>>

מדוע חשוב להשתמש רק בתמונה שמותר להשתמש בה?

כאמור, חשוב מאוד כיום להשתמש רק בתמונה שידוע כי מותר להשתמש בה או לאחר שמבקשים מבעליה להשתמש בה ויש הסכמה לכך שכן, כל שימוש אחר בתמונה שלא פתוחה לשימוש הציבור הרחב עלול לחשוף אתכם לתביעה שתשתלמו עליה לא מעט.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איזה קונסולת משחקים כדאי לקנות לילדים?
ילדים לעתים קרובות מבקשים מההורים שלהם לקנות להם קונסולת משחקים. כמובן, שבתור הורים אנו רוצים לרצות...
קרא עוד »
אפר 28, 2022
תוכנת אופיס
תוכנת אופיס היא כלי חשוב מאוד לניהול העבודה היומיומית של העובדים. זה עוזר להם בכל מיני משימות, החל...
קרא עוד »
יול 20, 2022
כמה עולה לקדם אתר בגוגל?
קידום אתר בגוגל הוא דבר לא זול. אם כי כמו בכל תחום ניתן לבדוק אופציות שונות ולאתר את הדרך היעילה...
קרא עוד »
אוג 12, 2021